Az orvosok egyre több eszközt hívhatnak segítségül a betegellátás folyamatában, legyen az digitális, online megoldás, vagy akár mesterséges intelligenciával megtámogatott szoftver. De mégis merre fejlődik ez az új világ az egészségügyben és mennyire felkészültek a legújabb trendekre az érintettek. Főként erről szólt a hetedik Private Health Forum utolsó szekciója.
A koronavírus-járvány egyik lényeges következménye egy sokkal inkább digitális és távoli ellátásra kész világ az egészségügyben is - vallja Catherine Estrampes, a GE Healthcare EMEA régiójáért felelős vezetője. A világ egyik legnagyobb multinacionális vállalatának régiós vezetője a Portfolio-nak adott interjújában ennek kapcsán elárulta, hogy a vállalat a digitális üzletága növekedésére számít, és ennek érdekében fókuszba helyezik a mesterséges intelligencián alapuló megoldásokat, melyek kidolgozásában aktívan részt vesz a magyarországi kutatócsapat. A szakembert arról is kérdeztük, hogy a vállalat hogyan viszonyul a koronavírus elleni védőoltásokhoz, amikor a dolgozóikról van szó, beszélgettünk a magyarországi befektetői környezetről, az ország digitális kapacitásáról, valamint a járvány utáni egészségügyi trendekről.
A GE Healthcare és a Hiventures Kockázati Tőketársaság stratégiai megállapodást írt alá hétfőn. Ennek köszönhetően az egészségügyi szektorban induló életképes startup vállalkozások a jövőben a lehető leggyorsabban forráshoz juthatnak.
Új elvárást kaptak a kormánytól, cselekedniük kell.
Gyakorlati, hasznos, érthető
Bemutatták a formatervet a wolfsburgi dolgozóknak.
Nagy veszély fenyegeti a helyieket.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Németországban 270 kocsit károsítottak meg, a Zöldek kancellárjelöltjére próbálták kenni a dolgot.
Hogy reagáljanak a vámfenyegetésre?
Mik a vámok deviza- és részvénypiaci hatásai?
Hol tart az AI-csata?